Kronika e zezë

Ballina / Kronika e zezë / Kronika e zezë
Sami Abdullahu nga Shkupi vritet në Siri (Video)
Publikuar: 03.08.2013 - 17:00

Hoxhë Sami Abdullahu nga lagja e Gazibabës në Shkup është vrarë gjatë luftimeve në Siri duke luftuar kundër ushtrisë së presidentit Bashar Al-Assad.
Burime për Portalb thonë se ai ka shërbyer si hoxhë edhe në Bremen të Gjermanisë. Ai ka marrë pjesë në luftën e 2001-shit në fshatin Mateç, në luftën e Kosovës si dhe atë të Bosnjës.

Kohëve të fundit raportohet se shqiptarë nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia vullnetarisht kyçen në luftë kundër regjimit të Assadit në Siri. Në video është një nga predikimet e tij. Miqtë e e tij për Portalb bëjnë me dije se ai vazhdimisht është lutur të vdiste si shehid sipas besimit islam.


Komento
Komente (46)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Ma shume sevape kish ma marr sikur ta kish vra Hashimin e edhe nese e kishin vra pastaj kish ra Shehit. Edhe kish shpetu kete popull prej ketij qafiri e prej ketij tradhtari.
Fatmiri
rekomanduar (0)
10 Aug 2013
16:28
 
He medet per ket hajvan, po ky neve na u ka nevoit per me i hi shkive ne veri te Mitrovices e jo me shkue me deke ne Siri te bythes.
Gudaqi
rekomanduar (0)
10 Aug 2013
11:56
 
Boll mir ja paskan ban,po qka lypke ky mut me shku aq larg,njeriu kur të qmendet e humb edhe jeten,ishalla nuk ka fëmi ky njerii qè qenka shku si qeni në rrush.
Bondi
rekomanduar (1)
10 Aug 2013
05:41
 
Sa shkojne ne Siri PSE NUK SHKOJN NE VERI TE MITROVICES te lajgojne paramilitaret serb dhe barrikadat edhe aty mund te vdesin shehid
Ballisti demokrat
rekomanduar (1)
09 Aug 2013
15:37
 
Tani po vertetohet se kushe qenkan keta me mjeker dhe pantolla te shkurte, disa nga ta kane mare leke per ta njollose masen duke ju thane se na jemi ma te paqe se hogjollaret.
dardani-france
rekomanduar (2)
08 Aug 2013
22:54
 
Me te vertete injorance totale dhe idioti. Shkenctaret me eminent te islamit,nga kohrat me te hershme e edhe sot jane duke u turperuar nga kjo periudhe e erret qe ndodhi fille pas vdekjes se Pejgamerit,qe karakterizohej me nje lufte te panderprere ne mes te muslimaneve shii dhe suni.Fakt eshte qe Asadi alavit, shiijane 1milion ne Siri(ne Turqi po aq ka) terorizojne shumicen e popullit.Taman sikur Sadami suni me pakice qe terorizonte shiit. Nuk lejohet as me Kuran lufta ne mes te muslimaneve,qe po vazhdon me shekuj.Dhe çka eshte me e rendesishme islamofobeve ne Perendim dhe ne Rusi kjo lufte edhe ju konvenon e edhe kane rast te mire edhe me na perqeshe.Neser mund te ndodhi qe kjo lufte mes veti me u lansu edhe ne Ks dhe Shqiperi dhe mos thuani qe kjo lufte nuk eshte gje tjeter pos budallaki dhe injorance, kur kemi para vehtes detyra me prioritare, siq eshte liria nga okupimi,varferia...Me te vertete turp per te gjithe eshte kjo lufte e pakuptimt,pavarsisht nga arsy
muslimani
rekomanduar (1)
08 Aug 2013
15:34
 
Po pse nuk ka nejt ne shkup me i luftue bugart qe po bajne krime ndaj risise shqiptare po i terorizojne po u shkue ne Siri sna lidh gjaku me ta shehit shkon nese vdes per liri te popullit te vet se per siri shehit i karit u shkue.
Mergimtari
rekomanduar (3)
07 Aug 2013
11:32
 
@amir nuk po e di ti zotni se per kon paska luftu ky ne kosove. ne kosove nuk eshte be luft fetare po kombtare. kemi pasur edhe shqioptar krishter ne rahdet e UCK. ne ne Kosove i konsiderojm shqiptaret krishter te Gjakoves e Klines e Prishtines vllezer e motra, nuk bejme ksi segregimesh fetare. ka shqiptar ne kosove si menojn si ti, po ata jon pakic. kshtu si pom doket mu ky far hoxhe nuk paska luft per te njejtat gjeja si kan luftu shqiptaret e kosoves. ne nuk lufutam ne emer te Zotit po ne emer te kombit. e sa per kit hoxhe, edhe ni her e them, me dhimbsen familja e tij, po per te skam asni nje pik keqardhje. vet ka shku ne luft ne siri
arioni
rekomanduar (3)
07 Aug 2013
11:14
 
All-ahu te shperbleft me xhehnet o hoxhe inshalla. per ato qka luftove ne kosove edhe ua sollet lirin ata sot po te shajne, jo veq ti kta te prisht ka me ardh koha do ti shajn tan ushtaret e UCK se kto jane rakixhi dhe jane si shkijet kto bithmuta se kur o kon lufta ne ksosv ti je kon ne front e kta kan pi raki si refugjat dhe e kane perkrah millosheviqin se sjau ka majt bitha me luftu per kosoven e tyre se morali i tyre eshte sa i derrit se i kane grat e shkerdhime prej shkijeve. ketu un kerkoj qe te ngren zerin ushtaret e UCK dhe ta mbrojne bashkluftetarin e tyre prej agjenteve te millosheviqit se ky nga shkupi ka shku me luftu per kosoven per me e gzu ata lirine e sot ja qka shkrujn bashkekombasit e tij. vellezer shqiptar-musliman mos bini ne ndikim te ketyre shkijeve qka shkrujn ketu se Allahu do ti denoj pergjithmon keto te pafe shume shpejt
amir
rekomanduar (0)
06 Aug 2013
22:47
 
Ishalla zoti e ka shperblye me LULET E QENEFIT, kete wahabit, qenefist, salafist, kakist, dhe mutist i madh. po ma mire qe ka cof ne Siri se e kish ba namin ne trojet Shqipater kete mut arab
Refik Gollaku
rekomanduar (3)
06 Aug 2013
20:11
 
I lumte ore, shkoni te gjithe ju mjekrroshat ne Siri dhe jepni jeten atje. Perndryshe Siria e Libani e Sinai jane troje te IZRAELIT. SHALLOM.
Dardan Kristaq Shigjeta
rekomanduar (7)
06 Aug 2013
11:42
 
@ shehidi - Nder te tjera ti shkruan ; te allahut jemi...... A nuk te ka lind nena me ndihmen e babes !!!??? Pastaj ti shkruan ... vllau Sami ka marr pjese ne luften e Kosoves.....!!!??? Ne Kosove me 1999 eshte bere lufte ndermjte dy popujve atij Serb dhe Shqiptar , e ne Shqiptaret e Kosoves kemi shume fe ; ca jane musliman, katolik, ortodox, ateista ..... Tani lind pyetja Samiu a ka luftuar vetem per muslimanet Shqiptar pra per qeshtjen fetare apo ka luftuar per Kosoven dhe qeshtjen kombetare !!!?? Fjalet tua tregojne shume per luften e 1999 dhe me te vertete jam gezuar per vdekjen e ketij QAFIRI, tani do te derdhet rakija si lumi Iber me midh DERRKUCI Shqiptar. GEZUAR.
Pordha e Dreqit
rekomanduar (7)
06 Aug 2013
10:57
 
Ni sen si spe kuptoj une prej do komenteve eshte perdorimi i fjalve Arabe. Pse po shkruni inshallah e jo shpresoj? Pse Allah e jo Zot? Ca osht shehidi? Ku po e dini ju si ky person ka videk per fen e vet? Ka edhe Musliman qe luftojn ne anen a Asadit. Nje gje qe mua me pengon nga feja Islame (gjyshrit e mi jan Musliman po as une e as prind nuk besojn) eshte kolonizimi gjuhesor qe behet nga ajo fe. Pse te lutem une Arabisht? A eshte Zoti mono linguist? Sme kupton ai ne gjuhen shqipe? E sa per ket person, me dhimbsen ndoshta familja e tij se per te skam keqardhje. Ka vendosur vet me shku ne luft e ne luft mund te vdesesh. Sektet militare qe po marrin pjes ne Siri jan te incpiruar nga Vehabizmi dhe Deobandi, dy ideologji qe i kan dhan jet Alkaides, e per ta nuk flijohet jeta. Eshte me te vertet keqardhje Arabizimi qe po tentohet te ju behet shqiptareve. Ne Maqedoni kam par flamurin e gjelber bashk me at kuq e zi. Eshte tmerr se ku po shkojn ca shqiptar
arioni
rekomanduar (6)
06 Aug 2013
09:01
 
Ky fare hoxha nuk eshte shqiptare, Vehabistate s`kane kombe ,ne emer te islamite dhe xhihadite, Kombi shqiptare eshte ne rrezik nga islami.
Gezimi
rekomanduar (8)
06 Aug 2013
08:30
 
O Kosovart e mutit qka leshin po jepni ksi komente kundra kti vllaut qe ka shku te luftoj per fene e vet, po ju skeni as fe e as komb se njeri pa fe smund ta mbron as kombin ,te jeni ju trima qysh po folni shkoni e luftoni me serbt qe jan tu jav qi motrat e grat midis kosove edhe kur po dojn po ju vrasin ne mitrovice e ku do ne kosove ,ne mitrovic ju fryn permas me shku e me hi, ktu dini me e fyer ket shqiptar qe ka ra shehin trimerisht e jo si ju tu hik ne Stenkovec e shqiperi po bollni mo e faren e flliqt jav qifsha.......
Musli
rekomanduar (0)
06 Aug 2013
02:56
 
Te Allahut jemi dhe tek ai do te kthehemi.O njerez allahu ju udhezofte in sha allah a ka kush qe ka fatin e ketij vllau te vdes si shehid te jete hafiz i Kur-anit te jete agjerushem dhe te jap shpirtin per Allahun duke i mbrojtur motrat , vllezerit ,nenat, pleqet,femijet nga ai qafiri beshar allahu i japt fundin me te tmerrshem Ya Rabbi . Per ju qe keni shenuar keto komente fyese dhe te pamoralshme si jeni ndier ju kur erdhi Nato dhe ju ndihmoi qe te largojme shkaun nga vendi yne i keni falenderuar pa mase edhe ata kane mundur te thojne pse te shkojne te ndihmojne kosoven , po ashtu vllau Sami ka marr pjese ne luften e Kosoves dhe Bosnjes por allahu ka dashte qe shpirti i tij te dal ne token e bekuar te Siris .Allahu xh.sh na e mundesofte te gjitheve nje fund te tille sikurse velllau yne.Ju thoni pse flasin arabisht gjuha arabe eshte gjuha me e mire ne rruzullin tokesor ku edhe Kur-ani famelarte eshte ne kete gjuhe ,kurse kur jeni ne ndonje rrezik menjehere fjala Allah .
shehidi
rekomanduar (0)
05 Aug 2013
17:46
 
O Kosovart e mutit qka leshin po jepni ksi komente kundra kti vllaut qe ka shku te luftoj per fene e vet, po ju skeni as fe e as komb se njeri pa fe smund ta mbron as kombin ,te jeni ju trima qysh po folni shkoni e luftoni me serbt qe jan tu jav qi motrat e grat midis kosove edhe kur po dojn po ju vrasin ne mitrovice e ku do ne kosove ,ne mitrovic ju fryn permas me shku e me hi, ktu dini me e fyer ket shqiptar qe ka ra shehin trimerisht e jo si ju tu hik ne Stenkovec e shqiperi po bollni mo e faren e flliqt jav qifsha.......
shkupi
rekomanduar (1)
05 Aug 2013
11:52
 
Oj Dardh e eger ju skeni faj se jeni si derrkuca te flliqur qoja qiken pra ta pumpat putini ose nanen qoja kimit te kores bon edhe kojshis aty afer eke papandreun po as nha ma fort se erdogani sta knaq
Bashkimi
rekomanduar (0)
05 Aug 2013
11:31
 
@ bashkim bashota - Emri dhe mbiemri fillon me GERME TE MADHE, ore Bashkim nese zoti e ka krijuar njeriun e ka krijuar poashtu derrkucin te cilin une jame duke e ngrene tani, se mish me te mire se derrkuci ne hell nuk mundesh me gjete e kete gje duhet edhe ti ta besh ne shenje respekti per prinderit e tu te cilet e dhane jeten duke e mbrojtur trojet tona, derrkucin dhe krishterizmin nga QAFIRAT e sulltan Muratit. Ky Samiu ishte kopili i tij dhe e gjeti ate qka e lypi.
Pordha e Dreqit
rekomanduar (8)
05 Aug 2013
10:36
 
Allahu te gezoft o trimi i allahut e juve qe po shkruni komente te pa morslshme qikat grat qonja asadit te jav perdhunon duhet me ju ardh turp per ni ushtar te UQK.edhe per ni luftar te allahut me fol banalitet juve ju ka verbu zoti nuk shifni larg ky esht ni hero i allahut qe ka luftu kunder mikut te milloshit putinit po edhe ju qka komentoni apo qe para gjykoni jeni te dehur si derrkuca te flliqur
bashkimi bashota
rekomanduar (2)
05 Aug 2013
00:52
 
pleh jeni ju qafirat,aj ka ra shehid inshallah
muslim
rekomanduar (0)
04 Aug 2013
23:28
 
allall i koft oxhes te nderuar Allahu inshalla na bashkon nxhenet me oxhen . a ju qka po shkruni palidhje ju skeni bith me luftu po edhe grat me jau prek armiku ju nuk e luftoni ju jeni qifuta Allahu ju shkatroft juve se ju nuk dueni ne ballkan se sigurisht asnjer nuk shkoni ne xhami kto mjekroshat prap se prap bajn namaz
uck
rekomanduar (0)
04 Aug 2013
20:57
 
@ Florian.berlin dhe GOMARET e tille. Qfare muslimani je ti kur ne emer te allahut i vrane muslimanet !!!??? Qfare Shqiptari je ti kur e jape jeten tende ne Asi e cila te okupoi 500 vite e sguxon as ta mbrojsh vajzen e apo djalin nga grushtat e Maqedoneve qe i rrahin femijet Shqiptar qdo dite ne Shkup e besa i kan perdhunuar edhe vajzat por skan guxim te tregojne per shkak te "moralit" te humbur. Zgjohuni nga gjumi ore te mjere , ketu posaqerisht e kam fjalen per Shqiptaret ne Maqedoni te cilet nuk jane ne gjendje ta formulojne nje fjali ne gjuhen amtare se tere kohen e humbin tek hoxha qe kishe falet arabisht e sdin te flet as Shqip apo ship.
Kurrili i shkolles Lepuroshi.
rekomanduar (10)
04 Aug 2013
11:15
 
Qafen e thefshin te gjithe ata qe jane perfshi ne nje lufte per te vra Popull Arab, veq per hater te Al'kaides dhe vehabizmit. Ata nuk jane shqiptar te paster, por jane disa >bastardot< Ne ferr te gjithe......"
Baedhyli
rekomanduar (9)
04 Aug 2013
09:42
 
Nji budall ma pak nuk asht keq. Se ky budalla do bante edhe budalla te tjere si vetja. O sa mir t'ishte budalli i fundit qi vritet per vjam qeni!
Urimi-Kukes
rekomanduar (7)
04 Aug 2013
09:01
 
Paj nuk o duht me shku e me dhon jeten, se tyben po na duhen do trima ksisoj mi dhan jetrat per shqiptari e spo kemi. po ani.....se mo nuk shkojn tjere.
Gjergj Elez Alia
rekomanduar (4)
03 Aug 2013
23:44
 
ah pushka ju lumt po mir e paska qellu florian edhe ti duhet ta kesh te njejtin fat ishalla e ka ngreh kamen zhag e mer tan me veti kta lesha na flliqen more edhe kulturen burri 2 metra lufton ne siri ishalla edhe tjeret sa ma shpeht kthehen me te njejtin avian te ftoft haha knaqesi besomni njerz
xhemail
rekomanduar (10)
03 Aug 2013
23:42
 
ev po mier koka ba veq pak nja pak ishalla qdo dit ren ata qe kan shku te gjall nuk kthehen se ktu e kan pas ber namin e atje vap me lesh lodhen vriten si qent ani shehid haha knaqesi esht kur ik keshtu nej lesh shkoni luftoni e ndohmoni
xhema
rekomanduar (7)
03 Aug 2013
23:36
 
Sa e sa here Maqedonet i kan rrahur Shqiptaret ( nese e meritojne me i quajte Shqiptar ) e Maqedonise ne qender te shkutpit e qytete tjera dhe asnjeri ska guxuar as te ankohet e tani Shqiptari musliman shkon ne Asi ti mbron muslimanet nga muslimanet dhe vritet nga ta , kjo gje ska te bej as me fe e as me komb vetem me IDIOTIZEM dhe INJORANCE totale, rruga e mbare ne FERR.
Gjergj Krisht Dardania
rekomanduar (18)
03 Aug 2013
23:05
 
Shum mir po me vjen , shpresoj qe te gjith shoket e ti qe i ka ta ken fatin e njejt . se per ate pun kan shku me vdek , o ju vraft zoti se ju ka vra prej se i keni nshu kto mjekrra e po me folni arabisht . po turp turp te keni ju e ata qe ju perkrahin se duhet me ju fut ne furra te hitlerit e me jau fut gaz ose zjarr........ po kur e keni ndermend me u vetdijesu . po qka na lidh neve me sirin e me arapt ?????????? kurgjo hiq , more hiq hiq
beni
rekomanduar (9)
03 Aug 2013
22:40
 
A u shku vet Atje a e ka marr Edhe naj dost me Veti e ne koft shku vet shum keq
Gjilani
rekomanduar (14)
03 Aug 2013
22:40
 
o ju skeni shanca as thoji ati shehiti mu kon be pisa idijota jeni ju jeni berdhoku dynjas
muhamed
rekomanduar (5)
03 Aug 2013
22:28
 
tkish me shku edhe hoxha irfan salihi me luftu edhe ferid aganin let e marin me veti se aj osht bosi tynve hahah e shkofshin e kurr mes u kthefshin zgate zot ishalla ton i vrajn i lumt gishti aj qe e ka myt ket ndtsir
azem bejtushi
rekomanduar (15)
03 Aug 2013
22:18
 
i uroi shehit te mbare ke ti njeriu ashtu edhe florian.berlin qe ta ndjek rrugen e ktij mjekrroshi rrug te mbar qao
smoki
rekomanduar (12)
03 Aug 2013
22:06
 
Ishalla e ka kamen e mbare e i merre me veti edhe disa te tjere si veten. Na flliqen kombin e kulturen keta te paidentitet.
gania
rekomanduar (20)
03 Aug 2013
21:18
 
Shum mir po me vjen , shpresoj qe te gjith shoket e ti qe i ka ta ken fatin e njejt . se per ate pun kan shku me vdek , o ju vraft zoti se ju ka vra prej se i keni nshu kto mjekrra e po me folni arabisht . po turp turp te keni ju e ata qe ju perkrahin se duhet me ju fut ne furra te hitlerit e me jau fut gaz ose zjarr........ po kur e keni ndermend me u vetdijesu . po qka na lidh neve me sirin e me arapt ?????????? kurgjo hiq , more hiq hiq
beni
rekomanduar (21)
03 Aug 2013
20:38
 
MSHELNE GOJEN O GJAKIN E NANES JAU SHKERDHEFSHA E MOS HAJNI MUT PA LIDHJE SE KJO ESHTE E DREJT E QDO NJERIT SE A SHKON ME LUFTUE NE SIRI APO QEQENI A NE AMERIK A NE RUSI A NE EUROP:E JAU SHKERDHEFSHA UNE JUVE MARIFETIN QKA E TREGONI PO SHIHET SE KENI GJAK SHKAU NE TRUPIN E JUAJ E JAU DHEFSHA
Florian.Berlin
rekomanduar (9)
03 Aug 2013
20:18
 
Mire mire osht, kta qdo dite po hajn rre ne maqedoni si qen te rruges, e ky shkon lufton per racen ma te poshter ne bote.
alban
rekomanduar (23)
03 Aug 2013
20:10
 
Rahmut shpirti i past
Gllogjansi
rekomanduar (9)
03 Aug 2013
19:44
 
Shum mir po me vjen , shpresoj qe te gjith shoket e ti qe i ka ta ken fatin e njejt . se per ate pun kan shku me vdek , o ju vraft zoti se ju ka vra prej se i keni nshu kto mjekrra e po me folni arabisht . po turp turp te keni ju e ata qe ju perkrahin se duhet me ju fut ne furra te hitlerit e me jau fut gaz ose zjarr........ po kur e keni ndermend me u vetdijesu . po qka na lidh neve me sirin e me arapt ?????????? kurgjo hiq , more hiq hiq
beni
rekomanduar (21)
03 Aug 2013
19:19
 
Merri edhe do si vet e shpetona, bile po ti jap fal edhe qeveritaret shqiptare kudo qe jane...
Krenarja
rekomanduar (19)
03 Aug 2013
19:14
 
Ishalla kurr nja i gjalle nuk kthehet qa kane shku ne Siri...
BARDHI
rekomanduar (24)
03 Aug 2013
18:50
 
i morrt me veti te gjith mjekkroshat ne ballkan. Fara e mbeturinav.
tomi
rekomanduar (39)
03 Aug 2013
18:44
 
Haj kuku sa budalla o bo ne ket toke, per kon po shkojn mu vra kta budall
Genti
rekomanduar (42)
03 Aug 2013
18:05
 
hallall i koft po ku esht krejt qeta mjekrroshat ne vendin ton te shkojn si ky ne shehit se tene sen sna duhen
baca xhaf
rekomanduar (53)
03 Aug 2013
17:44
 
Te lumte GISHTI, nje pleh me pake ne kete bote.
Fakti
rekomanduar (65)
03 Aug 2013
17:07
 
Me shume nga Kronika e zezë