Ditari

Ballina / Ditari / Politikë
PDK: Mashtrimet e Agim Bahtirit!
Publikuar: 16.11.2013 - 17:22

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë, nëpërmjet një komunikate thotë se dëshiron të sqaroj “truqet mashtruese të kandidatit të AKR-së për kryetar të komunës, Agim Bahtiri”.

“Qasja e tij ndaj qytetarëve, të cilët tenton t’i blej duke ju dhënë bukë e qebapë nëpër rrugë, është fyese dhe denigruese”, thuhet në kumtesë.

Sipas PDK-së, Bahtiri është duke e ndërtuar “të vërtetën” e tij me të pavërteta.

“Ai nuk ka hezituar gjatë këtyre ditëve të trumbetoj se është milioner dhe se në kompanitë e tij ka të punësuar 700 punëtorë. Ai ka menduar se qytetarët e Mitrovicës janë aq të shkëputur nga Holanda ku ai jeton sa që lirisht e ka konstruktuar ‘madhështinë’ e tij në dëm të fatkeqësisë së qytetarëve tanë”.

Sipas PDK-së, ai nuk është as milioner dhe as nuk i ka 700 punëtorë.

“Kjo do të ishte arsye e mjaftueshme që një njeri që pretendon të jetë kryetar komune të turpërohet dhe të ik kokulur. Por, meqë një mashtrues si ai, nuk ka forcë që të bëj një gjë të tillë, ne do t’i publikojmë faktet”.

PDK thotë se i ka dy dokumente të siguruara nga webfaqja e Odës për Tregti të Holandës në Hagë, ku janë të dhënat për kompaninë “Green Mushroom Farm B.V.”, në bazë të të cilit, kjo kompani ashtu siç deklaron Agim Bahtiri, është në emër të djalit të tij, Valon Bahtiri, që është bashkaksionar me disa të huaj.

“Por, ajo që nuk ka treguar Agim Bahtiri është se kjo kompani ka buxhet vetëm 700 mijë euro dhe ka të punësuar vetëm 10 punëtorë”.

Në dokumentin thuhet se janë të dhënat për kompaninë “Mitrofresh B.V.”, e cila po ashtu figuron në emër të djalit të tij, Valon Bahtiri.

“Por, Agim Bahtiri nuk tregon se kjo kompani ka buxhet të deklaruar vetëm 24 mijë euro, ndërsa të punësuar vetëm 4 veta. Pra, në të dy kompanitë e tij janë të punësuar vetëm 14 punëtorë, përderisa ai trumbeton se ka 700 sish. Ai ka vetëm 14 punëtorë në dy kompani në Holandë, ndërsa mashtron qytetarët tanë se do të hap 15 mijë vende pune në Mitrovicë”, thuhet ndër të tjera në kumtesë.


Komento
Komente (19)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
ska lidhje a rren ajo veq me zrru pdk se boll mu edhe avni kastrati e ka falimentu firmen e vet me 30 puntor e le mu krejt qytetin me udhheq shpresoj se ksiheri dotbjen kysmet
ximi
rekomanduar (0)
21 Nov 2013
09:35
 
more ju Hajrija, Besniku, Gzim , Kuksi, Lorita, Duki, Loriku etjetj... e kame dit qe nje numer i konsiderueshem i shqiptarve jane fukara ne gjepa, veq se pasna dit qe jane fukara edhe ne tru... bile qaq fukara sa qe per nje cop qebapa e shesin voten, fjalen e tyre.. ose ose per rena e mashtrime qe dikush i leshon si lopa baglen ata per at bagel e jepin edhe ftyren,,, e lejojne tulifar analfabeti me i ble.... Me kenaqesi i sherbej nje intelektuali, nje njeriu te dishem nje Zoteriju siq eshte Avni Kastrati se sa nje te flliquri e qe flliqesit e tij i ka mbulu me pare... Qelini syt a varfanjak te mendjes
fllanza
rekomanduar (0)
18 Nov 2013
09:36
 
more ju Hajrija, Besniku, Gzim , Kuksi, Lorita, Duki, Loriku etjetj... e kame dit qe nje numer i konsiderueshem i shqiptarve jane fukara ne gjepa, veq se pasna dit qe jane fukara edhe ne tru... bile qaq fukara sa qe per nje cop qebapa e shesin voten, fjalen e tyre.. ose ose per rena e mashtrime qe dikush i leshon si lopa baglen ata per at bagel e jepin edhe ftyren,,, e lejojne tulifar analfabeti me i ble.... Me kenaqesi i sherbej nje intelektuali, nje njeriu te dishem nje Zoteriju siq eshte Avni Kastrati se sa nje te flliquri e qe flliqesit e tij i ka mbulu me pare... Qelini syt a varfanjak te mendjes
fllanza
rekomanduar (0)
18 Nov 2013
08:52
 
more ju Hajrija, Besniku, Gzim , Kuksi, Lorita, Duki, Loriku etjetj... e kame dit qe nje numer i konsiderueshem i shqiptarve jane fukara ne gjepa, veq se pasna dit qe jane fukara edhe ne tru... bile qaq fukara sa qe per nje cop qebapa e shesin voten, fjalen e tyre.. ose ose per rena e mashtrime qe dikush i leshon si lopa baglen ata per at bagel e jepin edhe ftyren,,, e lejojne tulifar analfabeti me i ble.... Me kenaqesi i sherbej nje intelektuali, nje njeriu te dishem nje Zoteriju siq eshte Avni Kastrati se sa nje te flliquri e qe flliqesit e tij i ka mbulu me pare... Qelini syt a varfanjak te mendjes
fllanza
rekomanduar (0)
18 Nov 2013
08:51
 
O popull, kadal, se se di si funksionon ne Holande, po ne ch psh, e she secili, moneyhouse, po besoj e njejta, secila kompani me sa punetor e kapital eshte themelu, se kerkush sun ja she dikujt gjithe historikun e firmes.
Eliza
rekomanduar (0)
18 Nov 2013
05:06
 
Ma mire eshte mos me pas kurfar kompanie se sa me pas shifra te rrejsheme, me rrejt veten se pari e mandej popullin. Nese ai ka kompani e cila punon aq mire, ka te ardhura aq te mira atehere le te hap fabrika pa pozit. Po ai nuk kish tru per me pas ni "biznes" te cilin ai e menaxhon aq mire, ne enderr gjithcka eshte e mundur!!!
Teta
rekomanduar (0)
17 Nov 2013
23:59
 
po AKR-ja gjhithmon ka qen me mashtrues e genjehtar ju kujtohet ne fillim begjet pacolli kur dul vet njeri i tij e i tregoj marrezit qe i ka bere shqiptareve ne zvicerr duke mos ju dhen paga nje dhe e dyta ky maskarai nuk e di se ku do ti gjen 15000 puntor ne mitrovic fabrika e mercedesit nuk besoj qe i ka qaq
albi
rekomanduar (0)
17 Nov 2013
21:37
 
imi siq doket ka edhe msusa tmire. e kan msu me thanun i shtin npna 15000. net i shtin more pa parti. aj ka ardh per popull. po aj a kan oficer i jug. e pse nuk vike nluft per poull po tash. a ska mitrovica hiq njeri tmeqem a. haj medet, haj.
mejdani
rekomanduar (0)
17 Nov 2013
21:20
 
Nuk po hy në debat a është e vertet këte qe thot pdk por vetem nj¨e gjë e di se pa marr parasysh se a aka A. B. 14 apo 700 të punësuar ai ka një biznes që funcionon. Këta të pdk ska kush as një biznes por kan pare prej nga , prej hajnis që e bajn . E vjedhin e rrejn popullin dhe kan ftyr me e sulmua dikën. Në qoft se dikush duhet ul koken jeni ju të pdks që jo me ulë po me shti kryet ne dhe se me të vertet turpi i juaj i ka tejkalua qdo kufi të njerzores.
Hajrija
rekomanduar (1)
17 Nov 2013
13:23
 
TURP ....TURP::: e vetem TURP......PDK.
ujku
rekomanduar (0)
17 Nov 2013
12:31
 
turp per ju PDK-ista si nuk po ju vjen marre me fol te paverteta o boll me truqe te juve jena ngie po me ju hjek juve prej pushteti eshte si me hjek armikun me te madh te Kosoves se ju e derguet Kosoven buze Gremines dhe ja falt Kosoven veriore Serbise. Turp per juve ka me ardhe dita qe marre ka me ju ardhe atyre qe kane qene ne PDK edhe besen po ja dha qe nuk kane mq pas vend ne Kosove ma zi se ata shpijunat e Serbise
besniku
rekomanduar (2)
16 Nov 2013
21:42
 
O NKOFT PER QOBAPA ME TA JEP VOTEN BEGJET PACOLLI PASKA ME E MARR KREJ KOSOVEN ME QEBAPA SE KA PARE BOLL HAHAHAHAHAH
bashkim
rekomanduar (2)
16 Nov 2013
20:13
 
JUU PDK-S MOS RRENII SEE JENA MBUSH ME RRENA TJUVE SE AT GISHT TE HASHIM THAQIT U DUFT ME DAL DIKUSH E MEJA THY SE PO ASHTU EDHE KTI DREQIT AVNI KASTARTIT DUHET MEJA THY KRYTT EDHE BOLL NA KA RREJTT SE NJERI MA I POSHTER FTYR TOKSS NUK KA ISHALLLA DON ZOTI E MER QYKY AGIM BAHTIRI SE KY NJERI E MLON AVNI MAJMUNIN ME PARE EDHE KTA TE PDKS KREJTT E LIRISHTT SHKONI MYTNUU JU TE PDK-S
Gziim
rekomanduar (2)
16 Nov 2013
19:18
 
PYDYKY MADE IN SERBIA hashimi 5 mil euro borgj mesuesve dhe 100 gjaqe borgj shqiptareve dhe nese dikush duhet te ik me koe ulur eshte hashimi dhe pydyky komplet pa asnji perjashtim
kuksi
rekomanduar (3)
16 Nov 2013
19:11
 
Spo quditna qe e keni perdor fjalen "truqe mashtruese", se ju jeni msu me to e ju kan bo shprehi. Me sa un kum mujt me kuptu, z. Agimi osht njeri qe shum mir po i kupton hallet tona edhe po don me na ndihmu me qdo kusht. Mu pom vjen shum keq per juve, se po e shoh qe i keni humb te gjitha shpresat e sju ka mbet rrug tjeter veq me shpif, po nasht provone edhe kta se durojna edhe 2 jav, kemi duru me vite me rrena na.
Lorita
rekomanduar (2)
16 Nov 2013
19:11
 
pdk-ja po na rren qe 15 vjet edhe ky me na rrejt naj her nuk ja shohim per te madhe,u mesum ma me rrena,nu kan bo rutin rrenat e politikanve sidomos te hashim thaqit qe po lun me popull si maca me miun,sidomos me shqiptar te pjeses veriore te kosoves..!
duki
rekomanduar (1)
16 Nov 2013
18:33
 
Me mire qebapa.se sa premtime 100 miljonshe te rrejshme
Loriku
rekomanduar (4)
16 Nov 2013
18:25
 
Ju te pdk po i mashtroni me 150milion. Me koncerte dhe poashtu me buke dhe pije pa pare. Ju i premtoni kosoves rritje kur i keni borxh 5 milion mesuesve pra kush eshte ketu mashtruesi?
beni
rekomanduar (8)
16 Nov 2013
17:52
 
jo pdk pe votoj qe e tradhtoj kosoven
sali
rekomanduar (0)
16 Nov 2013
17:25
 
Me shume nga Ditari