Ditari

Ballina / Ditari / Politikë
WikiLeaks: Berisha, person i lidhur me Serbinë!
Publikuar: 21.02.2013 - 01:13

Një dokument i WikiLeaks, rrjedhur nga firma “Stratfor”, flet për Kryeministrin Sali Berisha dhe liderin e opozitës Edi Rama.

Dokumenti tregon se Berisha nuk ka ndonjë rol në rajon dhe se influenca e tij në lidershipin e Kosovës dhe Maqedonisë është e papërfillshme.

“Kosova gjithmonë do të ketë nevojë për mbështetjen e Kryeministrit të Shqipërisë dhe qeverisë së saj por shumë kosovarë e kujtojnë Berishën si dikush që i dha mbështetje të vakët UÇK-së dhe besohet se ka përfituar personalisht duke lejuar kalimin e anijeve me karburant në Serbi dhe Mal të Zi pavarësisht embargos së NATO-s”, thuhet në dokument.

Më tej thuhet se Berisha shihet ende si person i lidhur me Serbinë, ndërsa lidhjet e tij me Maqedoni dhe Malin e Zi i ka të limituara.

Lidhur me mundësinë e ardhjes në pushtet të Edi Ramës dhe çfarë parashikohet të ndodhe pas kësaj, dokumenti thotë se kreu i PS-së shihet si lideri modern i Shqipërisë.

“Rama njihet si udhëheqës i fortë dhe deri diku përkufizohet si figurë radikale në Shqipëri. Ai nuk është shumë i mirë për dialog – shpesh krijon situatë ku asnjë palë nuk mund të fitojë. Pavarësisht kësaj dobësie, Rama paraqet liderin modern që shumë shqiptarët kanë pritur pas 1990-s”, thuhet në dokument.

Popullariteti dhe pikëpamjet moderne të Ramës janë komentuar si favorues nga shumë lider dhe përfaqësues të BE-së, thuhet më tej.

Dokumenti sekret mban datën 26 janar 2011 dhe është një përgjigje mbi situatën e krijuar nga protesta e “21 Janarit”. Raportuesi i “Stratfor”, Marko Papic siguron se protesta në Tiranë nuk do të përhapë tension në vendet e rajonit. /shekulli/


Komento
Komente (67)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
E majta shqipetare eshte ajo qe bene poliiteken ruso franqeze e serbo greke ne Shqiperi e jo Sali Berisha.Sa per broqkat Zerit dhe redaktorit te saj sot nuk i ha pazari.e majta ketu edhe Zeri dhe redaktori i saj bejne punen e dreqit e birit e te faqes se zeze por kurre te kauses Shqipetare.me respekt Dukagjin Zymberaj
Dukagjini
rekomanduar (1)
20 May 2013
13:00
 
Paska nxjerr fall dikush.budalla.
sala
rekomanduar (1)
04 Apr 2013
01:33
 
Sali Berisha, Sali Berisha, hahahahha, si populli ashtu edhe Kryeministri :D
bigi
rekomanduar (0)
28 Feb 2013
19:36
 
Pas Skenderbeut, te vetmit politikane-dashamires te shqiperise jane Dr.Sali Berisha dhe Dr.Ibrahim Rugova (i njeri)... keto wikileaks etj, jane perpjekje per te destabilizuar shqiperine e cila po ecen me hapa te sigurte, fale te madhit Dr.Sali Berisha..
Kritiku
rekomanduar (0)
28 Feb 2013
10:18
 
O rama taman si Rugova edhe ky, ske faj besa, Si Rugova si Berisha kane punu per serb
Vjosa
rekomanduar (2)
27 Feb 2013
16:27
 
Me shume mendon gjermania per ne si komb se sa keta hajdut qeveritare te shqiperise dhe kosoves kelysh te beogradit qe sojne uje ne mullirin e serbise duka ua blere mallrat 90% ushqimore te cilat edhe vete serbet nuk i blejne ne ate % edhe ne bisedime me shume po lshojne pe qeveritaret tane se sa gjermania qe ika vene kushte serbise
burim
rekomanduar (5)
25 Feb 2013
17:14
 
shume evertet per kete eshte shkruar disa here ne media bashk me qeveritaret e kosoves po punojn per serbine kete me edhe te verbrerit dhe bebet e kane marr vesh vetem ata qe nuk kane sy e vesh nuk e kane marr vesh hala edhe ska nevoj ta marrin vesh tipa te tille te verber me sy
burim
rekomanduar (3)
25 Feb 2013
17:12
 
Hahahaa kush raporton Marko Papiç, po natyrisht Serbia ka filluar fushaten per Edis Ramos/Ramiq. A mendon se ne aq te verber jemi!!!
Ylli
rekomanduar (1)
24 Feb 2013
11:50
 
kjo eshte e VERTET.. WikiLeaks qdo her ka dhene informata te sakta...
kastriot
rekomanduar (2)
23 Feb 2013
16:50
 
sala asht burre i mire,krejt kosova asht me salen, ai gjith ka punu per interesa te ngushta personale,edhe me dreqin bashkpunon per interesa te veta, po apet krejt kosova e don.
mentori
rekomanduar (1)
23 Feb 2013
15:18
 
Zeri Zeri JU JENI DRITA E INFORMIMIT JU LUMTE PER INFORMACIONET QE PO I JEPNI PER SALI BERISHEN KUR DIHET SE SHUME QYTETARE TE KOSOVES AKOMA NUK JANE NE GJENDJE ME E U KUPTU KUSH ESHTE SALI BERISHA
Bardhi
rekomanduar (4)
23 Feb 2013
10:37
 
Ilirit dhe disa te tjereve Sigurisht qe Edi Rama Lider Modern Dhe atije Saliut po i del fytyra e vertet per disa si ti dhe te tjere qe nuk e di se qka ju duhet me shume per ta kuptuar se kush eshte Sali fazliqi, apo hyn ne ate grupin e analfabeteve dhe nuk kupton asgje. Shqiperia dhe gjithashtu edhe Kosova jone kane nevoje per njerez me vizione njerez te shkolluar dhe nuk kemi nevoje per qiftat e Sali Fazliqit- Berishes, Isa Mustafes, Hashim Thaqit, analfabetit Haradinaj me udhehequr instuticionet tona per 20 vjet, DUHET PATJETUR ME I LARGU KETA korruptues, kriminele, hajna, uzurpatore, dhe qka eshte me e keqja qe ekziston keta jane ne gjendje te bejne.
Genci
rekomanduar (2)
23 Feb 2013
10:35
 
O kot e keni ju nomenklatura sllavo-ortodokso-shoviniste e antishqiptare qe beni propagande kunder shqiptarit me te madh aktualisht, zotit Sali Berisha. Keto perralla nuk i hane me shqiptaret. Kush qendron prapa ketij artikulli nuk paska ditur fare se duket i verdhe....
Fatlindi
rekomanduar (3)
23 Feb 2013
10:03
 
O kot e keni ju nomenklatura sllavo-ortodokso-shoviniste e antishqiptare qe beni propagande kunder shqiptarit me te madh aktualisht, zotit Sali Berisha. Keto perralla nuk i hane me shqiptaret. Kush qendron prapa ketij artikulli nuk paska ditur fare se duket i verdhe....
Fatlindi
rekomanduar (2)
23 Feb 2013
10:03
 
MARKO PAPIC; autori. Nuk di a duhet komentua ma teper. Sa per nafte ne kohe te luftez, eshte e pa diskutueshme se NANOSI, ia u shiti. Edi Rama ka lindur i shitur, se exhe ba en e ka pas te shitur.
Faton
rekomanduar (2)
23 Feb 2013
07:38
 
Eshte shumë e vertet ajo qka shkruhet nga WikiLeaks, Sali berisha eshte legen dhe jo kombetar! - I ka furnizuar Serbin dhe Malin e Zi me karburante ne kohen kur e kishin Embargon nga USA, kliko google "Bullatoviq- Berisha 1995" - Eshte dhender Serb,vjehrra e tij quhet Milica! - I ka burgosur te gjithë celulat e UCKsë,duke filluar nga Adem Jashari,Ilir Konushevci,Fehmi Lladrovci, etj. - Ka qen kunder marrveshjes se Rambujes - Eshte vrasës i Remzi Hoxhës,ku ende nuk dihet se ku eshte i varrosur! - Eshte vrasës i 21 Janarit! - Me ndihmen e Sherbimit Serb ka ardhur ne pushtet ne vitin 2005. - E njëjta Kompani qe ka lobuar per Koshtunicen ta sjell ne pushtet,eshte edhe Sali Berishes! - Sali Berisha deri tashë ju ka falur bregdet Shqiptar Kompanive Serbe me qmim 1 euro qm2. - Prandaj lexues te nderuar,per derisa te jetë Sali Berisha ne pushtet,Shqiperia nuk do shehë dritë te bardhë. - Eshte shumë njeri legen dhe i rrezikshem,sepse po i humbi zgjedhjet,do ta kallë prapë Shqiperin sikur ne 97.
Remi
rekomanduar (3)
23 Feb 2013
00:42
 
PO SHIFET PUNA JONE SERBIA E KA KALLE BALLKANIN DHE PO HYJNE NE EUROPE KURSE NE SI VIKTIMA TE DIKTATURAVE NE AKOMA NE BALTE KETA HASHIMAT DHE SALIHAT PO DALIN SHPESH NE SKENE QDO 30 VITE ,,,TURP NESE BERISHA E DEMMANTON KETE ATEHERE NE DOTA BESOJME SE NUK ESHTE EVERTET,RAMA PASKA PASE TE DREJTE
Kosowar
rekomanduar (1)
22 Feb 2013
23:48
 
Per keto gjera politikke me shkruat eshte bere si loja e shhut sepse thuhet se Shah luan si ai qe di si ai qe nuk din .Pra tash po dalin disa qe po dika se nuk paska ka vye as Berisha e as Hashim po kush sipas tyre paska pase mujt me arrijt gjithe keto suksese si ne Shqiperi ashtu edhe neKosove ku dihesr Serbija jo vetem qeka mbyte shumnjerez te pafajshem por edhe ekonomin.Nuk eshte lehte te ringjallet ekonomija sepse ende shkau po na demton e te huajt perveq qe po bajna do fare ndjekjesh penale ne Kosove kurgje nuk kane bere per ekonomi te Kosoves dhe vete ata e kane ndihmue qe veriu i Kosoves te jete nekete gjenje ku jane vendos shum kriminel nga Serbia e Kosova e UMNIKu dhe e EULEKsi asnje nga ta nuk arratise as nuk e denuan etj.etj.
hafuzi
rekomanduar (0)
22 Feb 2013
22:52
 
ky shkrim eshte i hipnotizuar nga sllavet e jugut ne krye me grekofilet e edi rames dhe te edi ramave te tjere. kujdes kur permendet emri i te madhit Sali Berisha, patriotit me te madh te te gjitha kohrave se bashku me Ibrahim Rugoven ose Skenderbeun e dyte te te gjith shqipetarve te mbare rruzullit toksor. I lim kombi qe i ka.
syle
rekomanduar (2)
22 Feb 2013
22:44
 
ky shkrim eshte i hipnotizuar nga sllavet e jugut ne krye me grekofilet e edi rames dhe te edi ramave te tjere. kujdes kur permendet emri i te madhit Sali Berisha, patriotit me te madh te te gjitha kohrave se bashku me Ibrahim Rugoven ose Skenderbeun e dyte te te gjith shqipetarve te mbare rruzullit toksor. I lim kombi qe i ka.
syle
rekomanduar (0)
22 Feb 2013
22:44
 
ky shkrim eshte i hipnotizuar nga sllavet e jugut ne krye me grekofilet e edi rames dhe te edi ramave te tjere. kujdes kur permendet emri i te madhit Sali Berisha, patriotit me te madh te te gjitha kohrave se bashku me Ibrahim Rugoven ose Skenderbeun e dyte te te gjith shqipetarve te mbare rruzullit toksor. I lim kombi qe i ka.
syle
rekomanduar (1)
22 Feb 2013
22:44
 
ky shkrim eshte i hipnotizuar nga sllavet e jugut ne krye me grekofilet e edi rames dhe te edi ramave te tjere. kujdes kur permendet emri i te madhit Sali Berisha, patriotit me te madh te te gjitha kohrave se bashku me Ibrahim Rugoven ose Skenderbeun e dyte te te gjith shqipetarve te mbare rruzullit toksor. I lim kombi qe i ka.
syle
rekomanduar (1)
22 Feb 2013
22:44
 
RUGOVA - BERISHA, jone siq kanë than te vjetrit, taka hasa tajka hysa, kape njanin e meshajë tjetrit qasi jonë kanë keta te dytë, ky saloja kundershtonte Komunizmin dhe ENVERIN e vet ma i zi se te gjithe komunistat tjerë ky ashte nazisti i shqipnisëtha dikush se nga sali berisha lulezon shqiperia , NGA SALI BERISHA ka mjerim shqiperia..
Cani
rekomanduar (1)
22 Feb 2013
20:38
 
Po citoj :,,Ai nuk është shumë i mirë për dialog – shpesh krijon situatë ku asnjë palë nuk mund të fitojë. Pavarësisht kësaj dobësie, Rama paraqet liderin modern që shumë shqiptarët kanë pritur pas 1990-s´´ qfare pislleku ky fare konstatimi.Lideri qe krijon situata ku ka vetem humbesa na qenka modern dhe shqiptaret paskan pritur kahere nje bllokante te tille .
PDK-ja jane Pisa
rekomanduar (1)
22 Feb 2013
18:28
 
Shpresoj se do vje dita kur popullin ne shqiperi dhe ne kosove do e udheheqin njerezit e qyteteruar. Mjafte ma me keta katundare ne pushtet ( qe te gjithe jane pobratima ose dhondur te shkijeve ) si ne kosove poashtu edhe ne shqiperi. Keta na kane be dame ma teper se shkijet greket e maqedonet se bashku.
Shrek
rekomanduar (1)
22 Feb 2013
14:39
 
o ti zoteri parafolsi im Rama, tu paska koqit kalendari krejt more i dashtun qeli syt o burre mos e ushqeh veten me patriotizem abstrakt, mos jeto ne virtualitet se nau kajt nane duke livdu sikur femija heronjt e filmave me van damin.
agimi
rekomanduar (1)
22 Feb 2013
12:12
 
o shqiptar te dashtun nuk esht me rendesi a gerk a shka a turk a qka mamin osht e per qka osht e pse osht VEQ PARE A KA edhe nanen ton jemi ne gjendje me aisish veq pare aka edhe pik.Nuk ja vlen me fol per kta busta te gjall si berisha apo ky muti i jon, kta jon bo busta te gjall, nuk e lshojn karriken me pip nanen!!!, njejt si rugova deri sa diq se hala sod e kishe ne TV duke belbzu, kta jon funderrinat e kombit ton POR ju lutem ne i kemi vu aty duke i votu kta qyqana qe asnje gjuh pos gjuhen e zemres shkinishte e greqisht e din kto jashtqitje komuniste.
agimi
rekomanduar (1)
22 Feb 2013
12:08
 
Edi Rama "Lider Modern" me vie per te qeshur haha jo ai eshte Kaligulla Modern. Edhe ne ne Kosove kemi Lidhje me Serbine por ato jane Lidhje-Biznesore, nje gje te tille ben edhe Sali Berisha. WikiLeaks duhet te lexohet mbrapsht . Me kete dua te them, te kritikuarit jane per tu lavderuar e te lavderuarit duhet kritikuar.
Iliri
rekomanduar (2)
22 Feb 2013
11:48
 
Wickiliksi permes Stratfor (lexo forca strategjike) paska thene se dikush mendon se kjo eshte keshtu dhe ashtu. Brockulla pa asnje argument perveq atyre qe i degjojme qe sa vjet permes TOP - it. Natyrisht keto i dedikohen shtreses se paarsimuar per ndikime parazgjedhore. ajo qe eshte e re ne ket propagande eshte marrja ne konsiderate e faktorit kosovar dhe tentimi qe te perfitohet per vedi ky faktor.
Nexhi
rekomanduar (4)
22 Feb 2013
10:39
 
Edi Rama-Kaligulla Modern ne Shqiperi. Edhe ne ne Kosove kemi Lidhje Biznesi me Serbine.Sali Berisha qe ka lidhje-biznesi me Fazliqin apo dikend tjeter nga serbia nuk e mohoj,por mbetet vetem lidhje biznesi dhe aspak lidhje politike e as qe vihet ne pyetje shitja e interesave mbare kombetare. Te thuhet se Edi Rama eshte Politikan i Moderuar eshte Ironia me e madhe qe mund te thuhet. Ne PS jan te mbledhur te gjithe "Politikanet" si Ruqi i Shemtuar e Braqet e kompleksuar nga konstrukti i tyre Miniaturesk Trupore qe Historia e tregon se keta jane me te Pa skrupulltit ne cdo lami te jetes. Edi Rama- Fatkeqesia e Kombit.
Iliri
rekomanduar (4)
22 Feb 2013
10:15
 
ju te gazetes Zeri po dilni kunder shumices se popullit,sepse krejt na ma inteligjentat,ma pro serbet,ma pro turqit jena te tane me doktor Berishen,me Skenderbeun 2. po keshtu jeni ju shqiptaret,keni fitu pavaresine ene i harroni te mirat si patet dikur prej Turqise ene prej Serbise. por d.Berisha asht burre shteti,ne Shqipni e ka mbush vendin me shkolla turke ,greke e serbe gado,ai asht patriot.
tahir gashi
rekomanduar (4)
22 Feb 2013
00:14
 
KY LAJME I WIKILIKSITE ESHTE ME SHUME SE I VERTET SE JO VEQE I VERTETE MOSE DEGJONI SE QKA FLETE SALI BERISHA SHIQONI NE VEPER QKA BENE SALI BERISHA ESHTE ANTI SHQIPTARE DHE KA LIDHJE DIREKTE ME SERBET RUSET DHE GREKET KUNDER INTERESAVE KOMBETARE NE PERGJITHESI((((SALI BERISHA DUHET LIKUIDUARE NGA JETA NE SHQIPTARET DUHET TA VRASIME SALI BERISHEN PERNDRYSHE DOJA SHOHIME SHERRINE I TERE KOMBI SHQIPTARE VDEKJE SALI TRADHETARITE
GENCI-GJILANI
rekomanduar (6)
21 Feb 2013
20:38
 
po un kta gazetart e kosoves valla spi komtoj hiq si para 4 dite njo i kohes shkrujke per berishen si esht ma keq e spe kqyr qosoven qe pi rrehum milict e ton e prap jon ne liri po ju ini me shkije e hashim thaqi me edi ramen se jo sali berisha aj esht shqiptar perni meh e jo si ju veq me emer rrnoft sali berisha
luli
rekomanduar (1)
21 Feb 2013
20:03
 
po un kta gazetart e kosoves valla spi komtoj hiq si para 4 dite njo i kohes shkrujke per berishen si esht ma keq e spe kqyr qosoven qe pi rrehum milict e ton e prap jon ne liri po ju ini me shkije e hashim thaqi me edi ramen se jo sali berisha aj esht shqiptar perni meh e jo si ju veq me emer rrnoft sali berisha
luli
rekomanduar (2)
21 Feb 2013
19:59
 
po un kta gazetart e kosoves valla spi komtoj hiq si para 4 dite njo i kohes shkrujke per berishen si esht ma keq e spe kqyr qosoven qe pi rrehum milict e ton e prap jon ne liri po ju ini me shkije e hashim thaqi me edi ramen se jo sali berisha aj esht shqiptar perni meh e jo si ju veq me emer rrnoft sali berisha
luli
rekomanduar (4)
21 Feb 2013
19:58
 
Thote populli mos kqyre qka po te thojin po kush po te thote.Sa per strtatfor dhe per raportusin Marko Papic hyni ne google dhe shiqoni raportet e ti per kosove dhe shqiperin ateher dihet se a jan te sakta kto raporte.
Gjakova
rekomanduar (5)
21 Feb 2013
19:43
 
Ashtu si eshte ashtu edhe do te largohet...shpresoj qe se bashku me shoket e tij Janutallosin, Spiro Kseren, Vangjel Dulen dhe Fazllicet tjere qe i ka perreth.
luka
rekomanduar (4)
21 Feb 2013
17:23
 
Burimi po dilka i dyshimte menjehere. raportues Marko Papic, heheheheheheheh Te ishte Berisha nje pion serb, nuk do ta denonconte vete sigurimi serb. Logjike e matematike e thjeshte po grahjani ju zeri, kush e di pse, ju e dini por mendjen s'po na mbushni.
Arber
rekomanduar (8)
21 Feb 2013
17:19
 
PATRIOTIN MAT MADH QE E KEMI PAS NDONJEHER NE SHQIPTART, E TASH SERBET E GREKU KSHYRIN MI LON BISHTA SALES , POR SALA NUK DO TA NDAL RRUGEN PER TI BASHKUAR SHQIPTARET
remi
rekomanduar (7)
21 Feb 2013
16:40
 
o kush nuk e don sali berishen nuk asht shqiptar.ooo shqiptar po a e dini sa ka punu salihu per shqiprin po edhe per kosoven ku shkon fol per kosoven. edi rama asht antishqiptar ooo milet analizone ma mire . po per interes tvetin e la shqiprin pa shku nbashkimin evropian per 3 ligje sdon mi votu e ju e dono edin mjert ju.
shaip
rekomanduar (4)
21 Feb 2013
16:38
 
Ket artikull mjeran mund ta gjesh vetem te mjeranet qe shkatrruan vendin . nese mendon qe aq leht mashtrohet populli ateher le ta haj pse jo
boletini
rekomanduar (7)
21 Feb 2013
15:49
 
po kjo nuk osht risi si lajm se berisha osht pro serbdhe anti shqiptar ktu ska as nji dilem njeriu ma i poshter qe ka pas populli shqiptar ky ka furnizu panderpre serbin me naft vitet e 90 ky ne kto vite sa osht kryeminister ja ka fal greqis 300km katror deti se ka pas pak greqija deti populli shqiptar osht shum fatkeq sa i perket liderve qe i ka pas deri sod
mustafshkodra
rekomanduar (5)
21 Feb 2013
15:26
 
Nga e ke Gruan ke edhe Dajt.
Fatmir
rekomanduar (5)
21 Feb 2013
15:26
 
http://gazetadita.al/21-shkurt-2013/ per te gjithe kosovaret qe duan te mbeten te verber dhe te shurdher le te lexojne intervisten e Qerim Kelmendit. A mos eshte edhe ai nje socialist, komunist, i shitur etj etj.?! Mos u besoni fjaleve qe i merr era por veprave qe mbeten. SALI BERISHA eshte tradhetari me i madh sebashku me ESAT pashe TOPTANIN
tomorri
rekomanduar (8)
21 Feb 2013
15:19
 
Me falni ne shprehje , ju disa gazetar te nderuar e te rrespektuar jeni ber si disa gra te flliqura nuk ju vjen turp te perhapuni keso marrinash , a kini pak ndjenja shqiptaro shpirtnore . Dr Salih Berisha esht shpata e Skenderbeut ....
LLapjani
rekomanduar (6)
21 Feb 2013
15:13
 
Berisha ishte nji njeri besnik i Enver Hozhes.Edhe pse athere ishte e ndalur te percillej dhe te ndegjohej puna e kongreseve ne Shqiperi Berisha kishte guzim te ngrihte zerin pa frig ne kongrese te partis komuniste te Shqiperis.Berisha sot hesht kur Serbija ka pushtuar veriun e Kosoves dhe pranon nji dialog te Serbis per Kosoven pa njohjen e Kosoves nga Serbija qe do te thote te kapitullosh me deshiren tende kapitullim i modeeruar i Kosoves.Shqipetaret nuk munden te presin asgje nga Thaqi e Berisha.Edi Rama nuk asht asgje e re per Shqiperin dhe shqipetaret.Ai nuk ka guzim per politik as diplomati nuk ka alternativ politike.Shqiperija dhe Kosova lengojn per nji kryeminister nji presi det qe do te punote ne interes te shqipetareve.Ne kohen e Enverit kishte nji Shqiperi e sot Shqiperija dhe Kosova udhheqen nga ambasadoret te kredituar ne Shqiperi e ne Kosove gjersa kushtetuta parlameti partit politike sistemi i drejtesis rendi dhe ligji nuk rrespektohen as ne Shqiperi as ne Kosove.Trgjike
Musa AlihajdRAJ
rekomanduar (3)
21 Feb 2013
14:46
 
nejse, titulli pak eshte i fryre, por qe shqiptaret i ka lene ne balte gjate luftes, kjo eshte shume e vertet. Vec kthehuni pak ne kohe ata qe dojn t'ia din. p.s. mos i ngoni cka flasin se eshte let me bertit para kamereve kinse jam patriot, kqyrjani veprat. kjo vlen per te gjithe politikanet
lindaa
rekomanduar (3)
21 Feb 2013
13:34
 
po ska qka muqudit ky eshte nip edhender eserbeve
nina
rekomanduar (7)
21 Feb 2013
12:47
 
Ku e ka perpiluar kete berllog? Hashim Thaci, Edi Rama dhe Fatos Nano?
Naimi
rekomanduar (8)
21 Feb 2013
12:33
 
Cka ka me bo tjeter i shkreti Sali kur te bijen e shkines e ka bashkeshorte! Moti i ka shite ai...
drenicaku
rekomanduar (8)
21 Feb 2013
12:30
 
Dokumenti nga firma " Stratfor", ndersa raportuesi shka i shkines me emrin marko papic. Edhe ju, po ja futni kot.
Armagedoni
rekomanduar (11)
21 Feb 2013
11:55
 
Sali Berishe nuk eshte perfekt,por kurre nuk do te punonte me shkije kunder Kosove,mallin serb nuk pe sjell sali berisha ne kosove.tregti me ta ta bejne matrapazet tan..
bashkimi
rekomanduar (9)
21 Feb 2013
11:01
 
Sali Berisha me mafine serbe kunder Kosoves eshte ditur shume kohe me pare, por tash po dalin me shume te vertetat e SALI FAZLIQIT. VETEM INJORANTET ,ANALFABETET DHE KOKTULET SI KY FARE NARTILI,RAMA, LULJA DHE KOKTULET E TJERE. DHE NJE PYETJE KUR DO TA KUPTONI KET PUNE??
drini
rekomanduar (14)
21 Feb 2013
11:01
 
Jo, jo, kjo nuk qëndron. Kjo është trillim i të kuqes ortodokse. Komunistet , përkatësisht socialistet kanë qenë dhe janë në bashkëpunim me ortodokset serb. Komunistet enkas socialistet shqiptar në bashkëpunim me serbet ortodoks, kanë pre, kanë vra, kanë torturuar,kanë bërë gjenocid , kanë dhunuar, për një gjysmë shekulli në popullatën shqiptare...
Malsori
rekomanduar (11)
21 Feb 2013
10:46
 
Vallai me u ardh turp qa kini shkrujt se saliu Koka me serbine Künder kosoves e edi Koka burre i Mire .po populli asht shume i zgjum se i man mend krejt qa ka ba saliu per kosoven e qa ka ba edi vallai me pas kan edi ne pushtet jo me karta Po me Viza kidhin hi ne shqiperi Po Äta nuk votun me ba rrugen qe lidh shqiptart shikoni ne you tub se qa ka than per rrugen politikan ma te fort se saliu per Kos nuk ka pas shqiperia
Timo spain
rekomanduar (11)
21 Feb 2013
10:27
 
Wikileks eshte tani mese i pafuqishem per informacione te sakta, por qe ka ky Berisha lidhje te forta me at Boshnjakun biznismenin e madh nga Bosnja Fazliq kjo tani eshte mese e vertet, per ket Berisha pengoi me muaj interinjeksionin pra me urdher te Fazlic.
Ilyric
rekomanduar (5)
21 Feb 2013
10:23
 
Ju te Zerit jeni bere me socialista alias komunista se ata te Envere Hoxhes . Cka eshte duke ndodhur more me ju!?. Pse ky aversion ndaj figurave me eminente te kombit? Edhe ju jeni bere sikur Veton Surroi e Rexhep Qosja, qe jane te gjithedijshem. Vazhdoni edhe me tutje me keso trillime e thashetheme se keni hyre ne rruge pa kthim
Shekulli
rekomanduar (10)
21 Feb 2013
09:55
 
Nuk besoj qe ka dicka te vertete ketu. Te lumt o Sali Berisha, Zoti te ndihmofte. Ti je lider i pavdekshem shqiptar, ti je emer qe nuk vdes kurre, ti bere shume per shqiptaret. Te duan Kosova shume..
Donis Vertis
rekomanduar (13)
21 Feb 2013
09:47
 
Dihet botrisht qe Berisha eshte anti shqiptari me i madh i kohrave tona mjafton ta perkujtojm arsyen pse e zhduku Remzi Hoxhen sepse Berisha takoi msheftas Millosheviqin dhe Gligorovin per debimin e Shqiptarve nga Kosove nepermes koridorit 8 mirepo Remziu per fat e ben inqizimin msheftas dhe ja dergon Rugoves ndersa Rugova e njofton Berishen qe eshte i inqizum dhe Berisha si anti shqiptare qe eshte e vret Remziun. Berisha ne vitin 96 i kerkon Rugoves qe ta dal ne zgjedhje te Millosheviqit ,Berisha e shoqron Arkanin nga Shkodra deri ne Sarand ne shoqri me Tritan Shehun per furnizim me naft e di e gjithe njerzimi. Shpresoi qe gazeta Bota sot nuk do ju akuzoi per tadhti ju te gazetes Zeri. Sali Berishen e mban ne pushtet edhe Bota sot gazeta 55 e tiranes dhe injoranca Shqiptare.
Qamil
rekomanduar (22)
21 Feb 2013
09:17
 
Një dokument i WikiLeaks, rrjedhur nga firma “Stratfor”, flet për Kryeministrin Sali Berisha dhe liderin e opozitës Edi Rama. Dokumenti tregon se Berisha nuk ka ndonjë rol në rajon dhe se influenca e tij në lidershipin e Kosovës dhe Maqedonisë është e papërfillshme. “Kosova gjithmonë do të ketë nevojë për mbështetjen e Kryeministrit të Shqipërisë dhe qeverisë së saj por shumë kosovarë e kujtojnë Berishën si dikush që i dha mbështetje të vakët UÇK-së dhe besohet se ka përfituar personalisht duke lejuar kalimin e anijeve me karburant në Serbi dhe Mal të Zi pavarësisht embargos së NATO-s”, thuhet në dokument. Më tej thuhet se Berisha shihet ende si person i lidhur me Serbinë, ndërsa lidhjet e tij me Maqedoni dhe Malin e Zi i ka të limituara. Lidhur me mundësinë e ardhjes në pushtet të Edi Ramës dhe çfarë parashikohet të ndodhe pas kësaj, dokumenti thotë se kreu i PS-së shihet si lideri modern i Shqipërisë. “Rama njihet si udhëheqës i fortë dhe deri diku përkufizohet si figurë radikale në Shqipëri. Ai nuk është shumë i mirë për dialog – shpesh krijon situatë ku asnjë palë nuk mund të fitojë. Pavarësisht kësaj dobësie, Rama paraqet liderin modern që shumë shqiptarët kanë pritur pas 1990-s”, thuhet në dokument. Popullariteti dhe pikëpamjet moderne të Ramës janë komentuar si favorues nga shumë lider dhe përfaqësues të BE-së, thuhet më tej. Dokumenti sekret mban datën 26 janar 2011 dhe është një përgjigje mbi situatën e krijuar nga protesta e “21 Janarit”. Raportuesi i “Stratfor”, Marko Papic siguron se protesta në Tiranë nuk do të përhapë tension në vendet e rajonit. /shekulli/
Beni Ecen Vete
rekomanduar (1)
21 Feb 2013
08:43
 
epo ja paskan futur kot partia socialiste ka element patriot kete e pranoj se vijne nga familje intelektuale te pasura me principe po qe rama edhe enveristet kjo eshte gafa me emadhe qe kam degjuar-enveristet skane lidhje as me komunistet as luften partizane ata shijuan fitoret e tyre edhe demin qe i kane bere kombit everiste nuk riparohet kurre harrojeni gje qe solli ne asimilimin e shume trevave shqiptare edhe kjo qe ndodhi me kosoven eshte nje mrekulli -
0049
rekomanduar (9)
21 Feb 2013
08:27
 
Po kjo nuk eshte LAJM! Kjo dihet qysh ne shekullin e kaluar ...
astrit
rekomanduar (13)
21 Feb 2013
08:18
 
Po as Thaqi sasht sen ma i mir.Ne emer te biznesit dhe pasuris ku BE e din qe ky ka kriju me shtetin e Serbis e ka ba si person adekuat per bisedime.Hajt se her do kurr do do marrim vesh prapavin e DINASTIS se vllazerve THAQI dhe klanit te tij partiak.Ka me kendu ky kangen e Shyhrete Behlulit ah pleqni ah pleqni,apo te mentor kurtishit Kurr jam kan nje vakt i ri.Po tishte i pastert qdo burr shtetas botror do ta ftonte ne vizita zyrtare dhe shtetrore,por BE e thirr ne Bruxel per arsyena siq dihet.Kqyrne kurr te perfundojn bisedimet a ta thir kush ma naj politikan te Kosoves kund HAMOMIN.
topi
rekomanduar (12)
21 Feb 2013
08:13
 
hajde rrene hajde. duhet tekeni turp zeri
lulja
rekomanduar (22)
21 Feb 2013
07:56
 
Kjo osht ni shpifje kunder Kryeministrit Sali Berisha Sali Berisha osht Lideri ma i pranum te SHqiptart pas Dr Ibrahim Rugoves .Kjo osht ma se e vertet .
Rama
rekomanduar (31)
21 Feb 2013
07:39
 
Ju vetem i vertetuat mendimet e mia, flm.
Minatori
rekomanduar (28)
21 Feb 2013
03:49
 
Therr ne sy e keni Saliun. Ma zi se Top Channel jeni ba. Titulli i ketij artikulli eshte shume subjektiv. Mund te futet nje pikepytje ne fund te titullit, por jo te shkruhet si konstatim se keshtu kjo eshte propagande ndaj nje kryeministri qe e ka lulezu Shqiperine.
Nartil
rekomanduar (36)
21 Feb 2013
01:28
 
Me shume nga Ditari