Ditari

Ballina / Ditari / Intervista
“Srpska” e përkrah Mustafën
Fadil Sertolli Publikuar: 10.09.2014 - 07:40
Foto: Laura Hasani

Deputetët e Listës “Srpska” nuk do ta votojnë kandidatin e PDK-së për kryeparlamentar në seancën e 12 shtatorit. Nëse arrin të kandidohet Isa Mustafa, për këtë të fundit do të shkojë vota e deputetëve serbë.

Kështu thotë gjatë një interviste për gazetën “Zëri” kryetari i Listës “Srpska”, Aleksandër Jabllanoviq, duke shtuar se kandidatura e Mustafës mbledh rreth vetes votat që përfaqësojnë shumicën e komunitetit shqiptar në Kosovë.(Shkrimin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të gazetës Zëri)


Komento
Komente (2)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
A ka ndokush normal që mundet me e kuptue V V në kualicion me BLLOK-un dhe përkrahjen e "Listes Serbe" ndaj tyre?!...
Sokoli
rekomanduar (8)
10 Sep 2014
12:29
 
Nese serbska e perkrah mustafen kena mju qit fare juve serbve
Avni
rekomanduar (3)
10 Sep 2014
11:40
 
Me shume nga Ditari
 
Ky portal mirëmbahet nga NGB “Zëri” sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Zërit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit .
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2010 Portali "Zëri".
[email protected] | [email protected] | Tel: 00 381 38 24 90 71 & 00 381 38 22 24 51