Ditari

Ballina / Ditari / Intervista
Molliqaj: Erdhi koha e “Vetëvendosjes”
Fadil Sertolli Publikuar: 13.09.2014 - 06:28
Foto: Laura Hasani

Dardan Molliqaj në një intervistë për gazetën “Zëri” e konsideron të nevojshme që “Vetëvendosja” t’i drejtojë negociatat e ardhshme me serbët kosovarë dhe me Bashkimin Evropian. Në negociatat për MSA-në, sipas tij, nuk janë vendosur në qendër interesat vitale të Kosovës..(Intervistën e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të gazetës Zëri)


Komento
Komente (4)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Jo ishalla,Nëse zoti i madh ë ka denu Kosovën atëher njerz si ju vijnë në pushtet,hajmedet për kosovën
Bondi
rekomanduar (1)
20 Sep 2014
23:46
 
"Njoni nga VV mos shkruaj qyfte por: Ironizo kur te eshte per te ironizuar por mos akuzo pa kurrefare argumenti. Molliqaj po punon shume dhe per kete ai bashke me miqt e vet ka arrit qe te dirigjojne bisedimet me serbet. Ky eshte rezultati i punes deri tani! Intervista eshte pjes e punes e jo llaf siq e quan ti! Interesat vitale te Kosoves do te jene pikenisja, kjo do te thote qe bisedimet do te ndryshojn per 180° ne krahasim me Thaqin e me Tahirin. Ata te dy kane biseduar pa kurrefare plani apo ide. Ne qofte se je merzit me VV atehere largohu se VV ska nevoje per njerez me horizont te kufizuar. Pershendetje Fetah
Fetah
rekomanduar (6)
14 Sep 2014
10:56
 
Kjo që thua i nderuar Molliqaj, është kohë e anarkisë, andaj edhe s' është për t'u quditur aspak , sepse, ka k hë që e keni kërkuar këtë, që e quan ti "kohë e ardhjes suaj" në pushtet.
Besimi
rekomanduar (3)
13 Sep 2014
14:19
 
Nje here kerce tani ban hop o Dardan.Ma shum pun ma pak llafe.
Njoni nga VV
rekomanduar (6)
13 Sep 2014
13:11
 
Me shume nga Ditari
 
Ky portal mirëmbahet nga NGB “Zëri” sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Zërit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit .
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2010 Portali "Zëri".
[email protected] | [email protected] | Tel: 00 381 38 24 90 71 & 00 381 38 22 24 51