Ditari

Ballina / Ditari / Politikë
Blloku, shpresat në Jahjagën
Albert Ahmeti Publikuar: 27.09.2014 - 08:10

Përfaqësuesit e tri partive të Bllokut, LDK, AAK, Nisma (LAN) shpresojnë se presidentja e Shtetit, Atifete Jahjaga, do ta sjellë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës një “formulë” për daljen nga kriza institucionale e politike.

Ata, po ashtu, shpresojnë se Jahjaga do t’ia japë të drejtën për formimin e institucioneve të reja shumicës parlamentare e që, sipas tyre, është LAN-i dhe “Vetëvendosja” si subjekt bashkëqeverisës. (Shkrimin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të gazetës Zëri)


Komento
Komente (1)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Nihere shpresat i patet ne kushtetuse tash ne jahjagen dikur thirrne ne ndim Boris Tadicin jon bashku partit e deshtuara por nje gje dine se Thaqi osht baba i kombit
Avni
rekomanduar (7)
27 Sep 2014
12:30
 
Me shume nga Ditari
 
Ky portal mirëmbahet nga NGB “Zëri” sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Zërit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit .
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2010 Portali "Zëri".
[email protected] | [email protected] | Tel: 00 381 38 24 90 71 & 00 381 38 22 24 51