Zip

Ballina / Zip / Yjet
Martohet George Clooney
Publikuar: 28.09.2014 - 09:58

Ylli i Hollivudit, George Clooney, është martuar me avokaten e të drejtave të njeriut, Amal Alamuddin, në Venecia.

Ka qenë kjo njëra nga ngjarjet më të shumëpritura në botën e showbizit këtë vit.

Ceremonia është mbajtur mbrëmjen e së shtunës në një hotel me pamje kah Kanali i Madh, një pikë e famshme turistike në Venecia.

Lajmin e ka bërë të ditur agjenti i Clooneyt dhe, sipas agjencisë AP, ky do të jetë edhe komunikimi i vetëm në lidhje me martesën.

Mysafirët në dasmë kanë përfshirë aktorët Matt Damon, Bill Murray, modelen Cindy Crawford dhe këngëtarin e grupit U2, Bono.

Clooney, 53 vjeç, dhe Alamuddin, 36 vjeçe, janë fejuar në muajin prill.


Komento
Komente (0)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Me shume nga Zip
 
Ky portal mirëmbahet nga NGB “Zëri” sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Zërit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit .
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2010 Portali "Zëri".
[email protected] | [email protected] | Tel: 00 381 38 24 90 71 & 00 381 38 22 24 51