Sporti

Ballina / Sporti / Vendore
Trepça rrezikon dënimin
Publikuar: 30.09.2014 - 18:15

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka hapur procedurë disiplinore ndaj Trepçës, pas incidentit të ndodhur të dielën në stadiumin “Adem Jashari”.

Gjithashtu, ky Komision ka hapur procedurë disiplinore edhe ndaj FC Prishtinës, edhe pse, sipas pamjeve televizive, shihet se tifozët e saj, “Plisat”, u sulmuan me gurë dhe koktej molotovi, vetëm pak minuta pasi hynë në stadium.

Në arsyetimin thuhet se Trepça bëri organizim të dobët të ndeshjes ndaj Prishtinës, e ndërprerë në minutën e 21-të.

Motivi: sjellja vulgare e tifozëve të këtij klubi, hyrja në terren me ç’rast edhe u ndërpre ndeshja, si dhe sulmi ndaj tifozëve të ekipit mysafir (gjuajtja me gjësende të forta dhe të rrezikshme, koktej molotovi etj).

Kurse, Prishtina akuzohet se tifozët e saj i demoluan ulëset në stadium.


Komento
Komente (0)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Me shume nga Sporti
 
Ky portal mirëmbahet nga NGB “Zëri” sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Zërit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit .
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2010 Portali "Zëri".
[email protected] | [email protected] | Tel: 00 381 38 24 90 71 & 00 381 38 22 24 51