Sporti

Ballina / Sporti / Ndërkombëtare
Giroud vazhdon me Arsenalin
Publikuar: 30.09.2014 - 18:19

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka bërë të ditur se klubi ka arritur marrëveshje me sulmuesin Olivier Giroud, për vazhdimin e kontratës së tij në Emirates.

Giroud iu bashkua gjigantit londinez nga Montpellier dhe është një prej futbollistëve titullar te ekipi i Wengerit.

Dhe, francezi ka vendosur të shpërblejë sulmuesin me kontratë të re.

“Është marrëveshje e realizuar. Së shpejti do t’ju njoftime zyrtarisht”, deklaroi Wenger gjatë një konference për shtyp.

Me kontratën e re, Giroud do të përfitojë 80 mijë funte në javë kurse kohëzgjatja e kontratës nuk do të bëhet e ditur, për shkak të politikës së klubit nga Emirates. Giroud është aktualisht i lënduar, deri në fillim të vitit të ardhshëm. /Zëri/


Komento
Komente (0)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Me shume nga Sporti
 
Ky portal mirëmbahet nga NGB “Zëri” sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Zërit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit .
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2010 Portali "Zëri".
[email protected] | [email protected] | Tel: 00 381 38 24 90 71 & 00 381 38 22 24 51