Sporti

Ballina / Sporti / Ndërkombëtare
Bayerni fiton në Moskë (Video)
Publikuar: 30.09.2014 - 19:40

Bayern Munich fitoi 1:0 në udhëtim te CSKA Moska në duelin e xhiros së dytë në Grupin E të Ligës së Kampionëve.

Një gol nga penalltia i realizuar nga Thomas Muller në minutën e 22-të, i mjaftoi gjigantit bavarez që të kthehet në shtëpi me pikë ta plota nga stadiumi pa tifozë në Moskë, që ishte duke shërbyer dënimin e shqiptuar nga UEFA.

Xherdan Shaqiri nuk ishte titullarë, ai u inkuadrua në lojë në minutën e 77-të në vend të Mario Gotzes, dhe nuk arriti të realizojë, edhe pse ishte mjaft afër në një rast.


Komento
Komente (0)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Me shume nga Sporti