Zip

Ballina / Zip / Yjet
Gruaja e Clooney-t, avokate e Miloshevicit
Publikuar: 01.10.2014 - 08:56

Blogu me i lexuar "Business Woman" i ka hedhur poshtë të gjitha komentet e mira për Amal Alamudin, me një lajm për avokaten më të njohur të momentit, dhe së fundmi bashkëshorten e aktorit George Cloney.

Lajmin për martesën e George Clooney-it e ka paraqitur nga një perspektivë krejtësisht tjetër. Sipas tij, avokatja e njohur, Amal Alamudin eksperte për të drejtën ndërkombëtare për refugjatë, ka bërë një zgjedhje të rëndomtë që është martuar me një artist të thjeshtë.

Avokaja 31-vjeçare e profilit të lartë, respektohet në radhë të parë për shkak të profesionalizmit por edhe për shkak të klientit të saj të njohur Julien Assange.

Por Amal ka qenë edhe në grupin e avokatëve të diktatorit serb të akuzuar për krime lufte në Kosovë Slobodan Miloshevic, i cili vdiq në burgun Hagës në vitin 2006 pa u dënuar.

Amal, e cila flet anglisht, frëngjisht dhe arabisht, e ka mbaruar Universitetin e Oxfordit dhe ka marrë shumë shpërblime.

Pas Oxfordit ajo ka mbaruar edhe Fakultetin e Drejtësisë në New York, por pas këtij lajmi mund të 'turbullohet' disi shtypi rozë. /shekulli/


Komento
Komente (0)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Me shume nga Zip
 
Ky portal mirëmbahet nga NGB “Zëri” sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Zërit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit .
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2010 Portali "Zëri".
[email protected] | [email protected] | Tel: 00 381 38 24 90 71 & 00 381 38 22 24 51