Ditari

Ballina / Ditari / Politikë
Ku ishte zotriu i parë i shtetit? (Foto)
Publikuar: 01.10.2014 - 09:59

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga u prit përsëri nga Barack Obama dhe zonja e parë Michele Obama në shtëpinë e Bardhë.

Mirëpo për dallim nga i pari i Shqipërisë Bujar Nishani që kishte bashkëshorten e tij me vete, presidentja Jahjaga nuk e kishte marrë burrin Astrit Kuçi. Madje jo për të parëb herë. Jahjaga ishte pritur edhe më herët nga presidenti i SHBA-ve mirëpo as atëherë nuk kishte burrin e saj me vete.

Të paktën ai nuk u pa në fotografinë ceremoniale të pritjes që Barack dhe Michele Obama ia bëjnë të gjithë mysafirëve të tyre.

E njëjta situatë kishte ndodhur edhe me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Përderisa Edi Rama kishte marrë gruan me vete në pritjen në Shtëpinë e Bardh, Thaçi kishte shkuar i vetëm atje.

Së bashku me bashkëshorten e tij fotografi në vizitën në Shtëpinë e Bardhë kishte bërë edhe Sali Berisha para disa viteve./Zeri/


Komento
Komente (1)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Hall mos me e marr, hall mi marr.pse se morre , pse se morre. shum njerz interesant jemi ne!
luani
rekomanduar (3)
01 Oct 2014
10:05
 
Me shume nga Ditari
 
Ky portal mirëmbahet nga NGB “Zëri” sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Zërit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit .
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2010 Portali "Zëri".
[email protected] | [email protected] | Tel: 00 381 38 24 90 71 & 00 381 38 22 24 51