Sporti

Ballina / Sporti / Vendore
Kthehet hendbolli
Publikuar: 23.02.2013 - 11:13

Fundjava do të sjellë vazhdimin e garave në Superligën e Kosovës në hendboll, në konkurrencën e meshkujve. Treshja e parë në tabelë nuk  do ta ketë të vështirë  të arkëtojnë pikët e reja.

Prishtina do të jetë mysafire i Drenicës në Malishevë (e shtunë, 13:00), ndërkohë që Besa Famiglian e pret ballafaqimi me Vjosën në Pejë (e diel 17:00). Kosova e Vushtrrisë do të udhëtojë në Pejë, ku do të ndeshet me Deçanin (e diel, 13:00).

Ekipi prishtinas është i vetmi që nuk ka pësuar humbje deri më tashti, me një bilanc prej 10 fitoreve dhe 1 barazimi. Çiftet e tjera të javës së 12-të janë:  Trepça – Samadrexha, Kastrioti – Zhegra dhe Vëllaznimi – Drita.

 


Komento
Komente (0)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Me shume nga Sporti
 
Ky portal mirëmbahet nga NGB “Zëri” sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Zërit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit .
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2010 Portali "Zëri".
[email protected] | [email protected] | Tel: 00 381 38 24 90 71 & 00 381 38 22 24 51