Kronika e zezë

Ballina / Kronika e zezë / Kronika e zezë
Rrahet shqiptari në veri
Publikuar: 14.07.2013 - 14:39

Mbrëmë rreth orës 19:40, në pjesën veriore të Mitrovicës është rrahur 25 vjeçari Visar Ahmeti nga qyteti i Shtimes, nga disa të rinj serbë. Ky qytetarë kishte shkuar atje për të blerë disa barna, mirëpo është vërejtur nga disa persona të cilët e kanë sulmuar fizikisht duke i shkaktuar lëndime trupore. Atij më pastaj i është dhënë ndihma mjekësore në Spitalin e Mitrovicës.

Komuna e Mitrovicës për këtë rast ka reaguar duke e dënuar rrahjen e këtij qytetari nga serbët e pjesës veriore të Mitrovicës. Në një prononcim për veriu.info, Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim në Komunën e Mitrovicës, Behxhet Bala, ka thënë: “Ne e dënojmë ashpër rrahjen që ka ndodhur atje dhe kërkojmë nga organet e rendit që të ndërmarrin të gjitha veprimet e nevojshme që kryesit e këtij akti dhe akteve të tilla të mëhershme të sillen para drejtësisë”.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti, e ka konfirmuar ngjarjen.

“Po është e vërtetë se mbrëmë është sulmuar një qytetarë në veri të Mitrovicës. Policia i ka emrat e tre personave të dyshuar, mirëpo ende nuk ka arritur ta siguroj prezencën e tyre”, ka thënë Hoti.


Komento
Komente (4)

Shkruaje emrin

Shkruaje email adresen

Shkruaje vendin
Shkruaje komentin
1000
Dërgo komentin
Shko ankohu tek krye BANDITI i Drenices Thaqi.
Fakti
rekomanduar (1)
15 Jul 2013
19:12
 
Ky shoqi ipaska shku ujkut ne goj...Duke e dit se ka dal ne at pjes qe ska shtet yt dominojn bandat Serrbe ky pa sen ne gjep ka kalu at pjes.Sja paskan ba keq kjo esht shkoll per tjeter her per kte dhe per tjer shqiptar qe kalojn uren me dur ne gjepa.
SHABAN ARUSHA
rekomanduar (1)
15 Jul 2013
13:30
 
hani mere po kto rrahje ju vet i kini miraru para ca dite ne prlament pu ju e e miratut lixhin e amnistis po shkiet nuk hain bari ata e din qe falen pse most et rrahin shqiptar pse mos te vrasin shqiptar pse mos ti bllokoin shqiptart mei ndertu shtepit e tyre hai se kta hashimovski e tani dote ankohemi shko ankoheni te nana libes se jav nan qaren
mixha uk
rekomanduar (9)
14 Jul 2013
16:37
 
Zoteri Riker e zoteri Zhbogar pse heshtni per keto raste.Ne shtetin e vete sot sulmihen e rrahdn shqiptaret si ne kohen e Millosheviqit.Ku eshtd udheheaja e Serbise qe po ti ncodhte kjo nji serbi e krrjte Serbia do te ngritet.Kosova per dite po e verteton se nuk eshte shtet.Kryekrimineli njiherit fatekeqesishte edhe Kryeminjster,eshte i zenun me hapjen e komunave e Univerziteteve per ti mbyllur ato vetem para kampanjave zgjedhore ndersa pse shqiptaret rrsfdn e shperngulen,kjo nuk i intereson.Se ky popull nuk ka kurfar dinjiteti,po tregohet perdite.Ky njeri perdite eshte duke e shkaterrue ketr shtet dhe fuke ja dorzue Serbise sovranitetin sepse ky nuk esht ne gjendje ta shtrije ate as ne veri e as ne jug.Ligji per amnesti i shkone per shtati me e mbrojte klasen e tije ktiminale ne veri e ne jug.Po a jeni qorrue or popull apo jdni plandosur per toke si te nokautuar.Ngrituni,mis u ftikon sr qka mendojne te huajte.Ata do te mendojne qka kerkoni ju.Ju jeni te zotete e kesaje toke.Ngrituni.
Kosova
rekomanduar (7)
14 Jul 2013
16:15
 
Me shume nga Kronika e zezë